telefon (22) 55 69 300
02.06.2020

3 główne zalety implantów zębowych

Jednym ze sposobów na uzupełnienie braków uzębienia jest wszczepienie implantów zębowych. Rozwiązanie to ma wiele zalet, które sprawiają, że z zabiegów implantacji korzysta coraz więcej osób.

Korzyści zdrowotne

Negatywnym skutkiem ekstrakcji zębów są niekorzystne zmiany w jamie ustnej. Dochodzi w niej do zaniku tkanki kostnej, rozsuwania się i pochylania pozostałych zębów. Wszczepienie implantów zębowych zapobiega zanikowi tkanki kostnej i wzmacnia całe uzębienie. Tytanowe korzenie są obojętne dla organizmu i mogą być stosowane zarówno do uzupełniania pojedynczych braków, jak i wszystkich zębów. Korony mocowane do wszczepów pozwalają na odzyskanie naturalnego i pięknego uśmiechu.

Trwałość implantów zębowych

Trwałość implantów stomatologicznych wynosi od 10 do 30 lat. Produkty te wytwarzane są z biokompatybilnych materiałów, dlatego ryzyko odrzucenia wszczepu przez organizm jest minimalne. Dla porównania mosty należy wymieniać po upływie 5-10 lat. Zęby, na których mocowany jest most, są szlifowane i w miarę upływu czasu ulegają osłabieniu. Są także bardziej podatne na próchnicę. Wszczepianie implantów zębowych nie wymaga ingerencji w strukturę zdrowych zębów, a wszczep trwale zrasta się z kością, tworząc stabilną podstawę dla koron. Tytanowe implanty stomatologiczne są odporne na działanie kwasów wytwarzanych przez bakterie w jamie ustnej, które powodują próchnicę naturalnych zębów.

Komfort użytkowania

Jedną z najważniejszych zalet implantów zębowych jest wysoki komfort ich użytkowania. Wszczepy umieszczone pod linią dziąseł są niewidoczne, a zamocowane do nich korony wyglądają estetycznie i skutecznie imitują naturalne uzębienie. Ogromną zaletą implantów jest brak ruchomych elementów, które mogłyby wywoływać otarcia lub ból. Osoby, które zdecydowały się zabieg, podkreślają, że traktują implanty jak swoje własne, naturalne zęby. Mocowanie na stałe eliminuje problem żucia i gryzienia twardych pokarmów. Na uwagę zasługuje również łatwa higiena. O implanty stomatologiczne należy dbać w taki sam sposób jak o naturalne zęby.

Implantacja to nowoczesny i skuteczny sposób wypełniania braków w uzębieniu. Istotne zalety tej metody leczenia sprawiają, że cieszy się ona coraz większą popularnością wśród osób, którym zależy na pięknym i naturalnym uśmiechu.

Dostępność