telefon (22) 55 69 300
14.11.2019

Czy pasty wybielające są skuteczne?

Biały i zdrowy uśmiech jest dla wielu osób źródłem pewności siebie. Niestety, nieodpowiednia higiena jamy ustnej, picie kawy, herbaty, palenie papierosów i inne czynniki powodują, że z każdym kolejnym rokiem zęby tracą naturalną biel. W ostatnich latach upowszechniło się wiele metod wybielania zębów. Nie wszystkie są jednak równie skuteczne, a ich efekt końcowy może znacząco odbiegać od naszych oczekiwań. Popularnością cieszą się przede wszystkim wybielające pasty do zębów. Czy są skuteczne?

Wybielanie zębów pastą?

Pasty wybielające działają powierzchniowo. Ich zadaniem jest ścieranie osadu z powierzchni zębów dzięki zawartym w paście środkom abrazyjnym (ściernym). Zawarte w paście związki, takie jak soda oczyszczona, wodorowęglan sodu czy nadtlenek wodoru reagują ze szkliwem zębów z każdym kolejnym czyszczeniem. Przy wyborze pasty należy więc zwrócić uwagę na RDA, czyli współczynnik ścieralności. Jeśli jego wartość przekracza 80, nie powinniśmy sięgać po taką pastę częściej niż 2 razy w tygodniu. Szczotkowanie zębów z użyciem pasty wybielającej może prowadzić do nadmiernego starcia szkliwa, a w konsekwencji do nadwrażliwości zębów i większej podatności na próchnicę.

Profesjonalne wybielanie zębów

Dzięki zastosowaniu past wybielających nasz uśmiech może stać się jaśniejszy. Nie jest to jednak spowodowane tym, że zęby stają się bielsze – po prostu pozbywamy się większej ilości osadu. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i rzeczywistej poprawie koloru zębów, należy zdecydować się na zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Usługi stomatologiczne w zakresie stomatologii estetycznej są coraz przystępniejsze dla kieszeni pacjentów. Do najpopularniejszych metod należą: wybielanie metodą nakładkową i wybielanie z wykorzystaniem lampy Beyond. Wśród zalet tych zabiegów wymienia się przede wszystkim skuteczność i naturalny efekt. Zabieg przeprowadza się tak, by rozjaśnić zęby najwyżej o kilka stopni w skali VITA. Co równie istotne, jesteśmy pod opieką specjalisty, który zadba o to, by wybielanie było bezpieczne dla naszego zdrowia.

Dostępność