telefon (22) 55 69 300
Poradnie

Gabinet Higieny

Stomatologia higieniczna: wybielanie zębów, skaling i piaskowanie

Białe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodają nam uroku i pewności siebie, poprawiają samopoczucie. Mając białe i zdrowe zęby, chętniej i częściej się uśmiechamy, dzięki czemu jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie.  Jednak każdego dnia wiele różnych czynników jest w stanie wywołać przebarwienia naszych zębów i tym samym zepsuć nasz starannie pielęgnowany, biały uśmiech.

Zabiegi stomatologii higienicznej: skaling, piaskowanie, fluoryzacja

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja to zabiegi, które w szybki i skuteczny sposób zapewniają efektowny uśmiech. Ultradźwiękowy skaler, wprawiony w mikrodrgania, błyskawicznie usuwa zbędne struktury i siedliska niebezpiecznych bakterii. Dzięki piaskowaniu znikają osady i przebarwienia powstające na płytce nazębnej. Aby wzmocnić szkliwo i zapewnić mu należytą ochronę, potrzeba jeszcze fluoryzacji, która stworzy swoistą barykadę przeciwbakteryjną.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest najczęściej stosowanym zabiegiem we współczesnej stomatologii estetycznej. Doceniane jest zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Szeroka gama produktów do wybielania dostosowana jest do każdej kieszeni i ram czasowych tak aby usatysfakcjonować każdego pacjenta.

Wybielanie zębów ma na celu poprawę estetyki naszego uśmiechu. W tym celu możemy zastosować trzy metody:

  1. Metoda nakładkowa
  2. Metoda z wykorzystaniem lampy Beyond
  3. Pasty i paski wybielające

Zapraszamy !

Zapisz się na wybielanie zębów w MCS

tel. 22  55 69 341              gabinet  119 a
tel. 22  55 69 342              gabinet  119 b
 

Kierownik Poradni Chirurgii Stomatologicznej i Periodontologii – lekarz stomatolog Dorota Ratyńska, specjalista chirurgii stomatologicznej

  • Higienistka Stomatologiczna – Anna Miszczak
  • Higienistka Stomatologiczna – Lidia Młynarska
  • Higienistka Stomatologiczna – Magdalena Janus
Dostępność