telefon (22) 55 69 300
Poradnie

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca - MCS WarszawaStomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym pacjentów w wieku rozwojowym. Uwzględnia przy tym różne zachowania dzieci zależne od ich wieku oraz odmienną budowę ich zębów i narządu żucia. Właściwy kontakt dziecka ze stomatologiem kształtuje późniejsze nastawienie pacjenta do wizyt w gabinecie dentystycznym, dlatego też niezwykle istotne jest wybranie właściwego stomatologa, który potrafi dotrzeć do małego pacjenta i zrozumieć jego reakcje i potrzeby. W przypadku dzieci nastawionych negatywnie do leczenia stomatologicznego w sposób tradycyjny, proponujemy leczenie w znieczuleniu ogólnym lub sedacji (farmakologicznym uspokojeniu).

Ortodonta dziecięcy NFZ

Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka, dlatego o stan uzębienia należy zadbać już od najmłodszych lat. Nie każde dziecko wymaga stałej obserwacji ortodontycznej, jednak aby się o tym przekonać, po ukończeniu 7. roku życia warto zapisać małego pacjenta na pierwszą konsultację ortodontyczną w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Ortodonta dla dzieci NFZ zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych, jak również dysfuncji i parafunkcji narządu żucia.

Leczenie ortodontyczne dla dzieci – wskazania

Wizyta u ortodonty dziecięcego na NFZ jest zasadna w określonych przypadkach. Skierowanie do poradni ortodoncji dziecięcej może wystawić pediatra, logopeda czy stomatolog po zauważeniu pierwszych niepokojących objawów, które mogą świadczyć o wadach zgryzu czy nieprawidłowej budowie szczęki.

Każdy rodzic powinien bacznie obserwować swoje dziecko i niezwłocznie zgłosić się do ortodonty na NFZ dla dzieci po zauważeniu m.in. wady wymowy, wysuwania dolnej szczęki, oddychania przez usta, uporczywego ssania palca lub innych przedmiotów. Wskazaniami dla wizyty u ortodonty dla dzieci NFZ mogą być również: brak szpar (szczelin) między zębami lub za duże szpary, zgrzytanie zębami czy trudności w przeżuwaniu pokarmów.

Ortodonta na NFZ dla dzieci a leczenie mleczaków

Leczenie ortodontyczne przynosi najwięcej korzyści u dzieci od 10 do 12 roku życia, czyli w okresie, kiedy obserwuje się u nich uzębienie mieszane – składają się na nie zęby stałe oraz nieliczne mleczaki. Młodsze dzieci, u których wciąż obserwuje się przewagę zębów mlecznych również podlegają opiece ortodonty NFZ dla dzieci, zwłaszcza w przypadku niepokojących zmian w obrębie uzębienia i szczęki.

Zapisz dziecko na wizytę w naszym gabinecie:

tel. 22  55 69 311              gabinet  14
tel. 22  55 69 312              gabinet  15
tel. 22  55 69 314              gabinet  16
tel. 22  55 69 315              gabinet  17

 

Nasi specjaliści w stomatologii dziecięcej:

Kierownik Poradni Stomatologii Dziecięcej – lekarz stomatolog Regina Ćwik, specjalista stomatologii dziecięcej

  • Lekarz stomatolog – Małgorzata Moś, specjalista stomatologii dziecięcej
  • Lekarz stomatolog – Elwira Czeczott-Nowicka
  • Lekarz stomatolog – Joanna Drózd-Trześniewska, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją
  • Lekarz stomatolog – Joanna Pokrowska-Skrabucha, specjalista stomatologii dziecięcej
  • Lekarz stomatolog – Aleksandra Szpilska, specjalista stomatologii dziecięcej
  • Lekarz stomatolog – Monika Turek, specjalista stomatologii zachowawczej
  • Lekarz stomatolog – Damian Ładak, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją
  • Lekarz stomatolog – Michał Kaczmarek, specjalista stomatologii dziecięcej
Dostępność