telefon (22) 55 69 300
Poradnie

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca - MCS WarszawaStomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym pacjentów w wieku rozwojowym. Uwzględnia przy tym różne zachowania dzieci zależne od ich wieku oraz odmienną budowę ich zębów i narządu żucia. Właściwy kontakt dziecka ze stomatologiem kształtuje późniejsze nastawienie pacjenta do wizyt w gabinecie dentystycznym, dlatego też niezwykle istotne jest wybranie właściwego stomatologa, który potrafi dotrzeć do małego pacjenta i zrozumieć jego reakcje i potrzeby. W przypadku dzieci nastawionych negatywnie do leczenia stomatologicznego w sposób tradycyjny, proponujemy leczenie w znieczuleniu ogólnym lub sedacji (farmakologicznym uspokojeniu).

Ortodonta dziecięcy NFZ

Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka, dlatego o stan uzębienia należy zadbać już od najmłodszych lat. Nie każde dziecko wymaga stałej obserwacji ortodontycznej, jednak aby się o tym przekonać, po ukończeniu 7. roku życia warto zapisać małego pacjenta na pierwszą konsultację ortodontyczną w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Ortodonta dla dzieci NFZ zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych, jak również dysfuncji i parafunkcji narządu żucia.

Leczenie ortodontyczne dla dzieci – wskazania

Wizyta u ortodonty dziecięcego na NFZ jest zasadna w określonych przypadkach. Skierowanie do poradni ortodoncji dziecięcej może wystawić pediatra, logopeda czy stomatolog po zauważeniu pierwszych niepokojących objawów, które mogą świadczyć o wadach zgryzu czy nieprawidłowej budowie szczęki.

Każdy rodzic powinien bacznie obserwować swoje dziecko i niezwłocznie zgłosić się do ortodonty na NFZ dla dzieci po zauważeniu m.in. wady wymowy, wysuwania dolnej szczęki, oddychania przez usta, uporczywego ssania palca lub innych przedmiotów. Wskazaniami dla wizyty u ortodonty dla dzieci NFZ mogą być również: brak szpar (szczelin) między zębami lub za duże szpary, zgrzytanie zębami czy trudności w przeżuwaniu pokarmów.

Ortodonta na NFZ dla dzieci a leczenie mleczaków

Leczenie ortodontyczne przynosi najwięcej korzyści u dzieci od 10 do 12 roku życia, czyli w okresie, kiedy obserwuje się u nich uzębienie mieszane – składają się na nie zęby stałe oraz nieliczne mleczaki. Młodsze dzieci, u których wciąż obserwuje się przewagę zębów mlecznych również podlegają opiece ortodonty NFZ dla dzieci, zwłaszcza w przypadku niepokojących zmian w obrębie uzębienia i szczęki.

Zapisz dziecko na wizytę w naszym gabinecie:

tel. 22  55 69 300              pierwsza wizyta
tel. 22  55 69 311              gabinet  14
tel. 22  55 69 312              gabinet  15
tel. 22  55 69 314              gabinet  16
tel. 22  55 69 315              gabinet  17

Nasi specjaliści w stomatologii dziecięcej:

Kierownik Poradni Stomatologii Dziecięcej – lekarz stomatolog Regina Ćwik, specjalista stomatologii dziecięcej

  • Lekarz stomatolog – Małgorzata Moś, specjalista stomatologii dziecięcej
  • Lekarz stomatolog – Elwira Czeczott-Nowicka
  • Lekarz stomatolog – Joanna Drózd-Trześniewska, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją
  • Lekarz stomatolog – Joanna Pokrowska-Skrabucha, specjalista stomatologii dziecięcej
  • Lekarz stomatolog – Aleksandra Szpilska, specjalista stomatologii dziecięcej
  • Lekarz stomatolog – Monika Turek, specjalista stomatologii ogólnej
  • Lekarz stomatolog – Damian Ładak, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją
  • Lekarz stomatolog – Hubert Galewski
  • Lekarz stomatolog – Kacper Bolesta

 


Kiedy warto zgłosić się z dzieckiem do stomatologa

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa dziecięcego powinna odbyć się wtedy, gdy u malucha pojawią się pierwsze zęby mleczne – czyli między 6 a 12 miesiącem życia.

Należy regularnie kontrolować stan zębów mlecznych dziecka i zgłaszać się do stomatologa za każdym razem, gdy na ich powierzchni dostrzeżemy przebarwienia czy plamki. Sygnałem, którego nie można lekceważyć, są także różnego rodzaju zmiany na dziąsłach.

Ortodonta na NFZ – z jakich usług możesz skorzystać?

W ramach leczenia ortodontycznego na NFZ możesz wykonać lub skorzystać z:

  • Zdjęcie pantomograficzne z opisem
  • Zdjęcie cefalometryczne
  • Wycisk szczęki
  • Leczenia aparatem ruchomym
  • Wizyt kontrolnych w trakcie leczenia – maksymalnie 1 w miesiącu
  • Wizyt kontrolnych po zakończeniu leczenia – maksymalnie do ukończenia 13 roku życia.
  • Naprawy aparatu

Stomatolog dziecięcy Warszawa

W Mazowieckim Centrum Stomatologii przywiązujemy szczególną wagę do pozytywnych relacji z najmłodszymi pacjentami, a nasi stomatolodzy doskonale wiedzą, jak sprawić, by wytworzyć w dzieciach pozytywne skojarzenia związane z wizytą w gabinecie dentystycznym.

W przypadku pacjentów, u których lęk i stres przed leczeniem jest zbyt duży i uniemożliwia pracę stomatologa, proponujemy leczenie zębów w narkozie u dzieci. Dzięki narkozie najmłodsi pacjenci będą mogli cieszyć się zdrowymi zębami bez zbędnego strachu.

W naszej klinice specjaliści z zakresu stomatologii dziecięcej wykonają:

Lapisowanie – zapobiegające powstawaniu próchnicy i hamujące już rozwijające się procesy próchnicotwórcze. Zabieg polega na nasączeniu zębów specjalnym preparatem, który oprócz ochrony przed próchnicą także utwardza zęby mleczne, znacznie delikatniejsze od zębów stałych.

Wypełnienie w zębie mlecznym – w naszym gabinecie używamy bezpiecznych i trwałych wypełnień kompozytowych lub glassjonomerowych.

Bezbólowe znieczulenie komputerowe

W naszym centrum stomatologii w Warszawie korzystamy z najnowocześniejszej aparatury i innowacyjnych technik leczenia, pozwalających zmniejszyć dyskomfort pacjentów. Dla tych, którzy odczuwają lęk przed tradycyjnym znieczuleniem podawanym za pomocą igły, przygotowaliśmy możliwość znieczulenia komputerowego The Wand.

Urządzenie The Wand pozwala na stopniowe dawkowanie znieczulenia, które kontrolowane jest przez komputer, dzięki czemu podawana substancja nie rozpiera tkanek i nie powoduje bólu.

Aplikator, który swoim kształtem przypomina długopis, nie budzi przerażenia, a zastosowanie specjalnego żelu znieczulającego przed wkłuciem sprawia, że cały proces nie sprawia żadnego dyskomfortu.

W przeciwieństwie do tradycyjnego znieczulenia, po użyciu urządzenia The Wand poszczególne części twarzy nie są unieruchomione. Zachowana zostaje także mimika i swoboda w mówieniu.

Dostępność