telefon (22) 55 69 300
Poradnie

Stomatologia ogólna

Stomaologia ogólna i zachowawcza - MCSStomatologia ogólna zwana inaczej stomatologią zachowawczą zajmuje się przede wszystkim zapobieganiem choroby próchnicowej zębów czyli profilaktyką przeciwpróchnicową oraz skutecznym leczeniem zaatakowanych już próchnicą twardych tkanek zęba, zachowując jak najdłużej jego żywotność i naturalny wygląd – estetykę.

Stomatologia ogólna – zachowawcza

Często jednak zdarza się, że proces próchnicowy jest tak dalece zaawansowany, że same proste zabiegi zachowawcze już nie wystarczają. Dlatego też dzięki współczesnej endodoncji (leczenia kanałowego), nasi lekarze ratują wszelkimi dostępnymi metodami każdy ząb, nie dopuszczając w ten sposób do jego utraty.

Zapisz się na konsultację stomatologiczną:

tel. 22  55 69 361              gabinet  223
tel. 22  55 69 362              gabinet  224
tel. 22  55 69 363              gabinet  225
tel. 22  55 69 364              gabinet  224
tel. 22  55 69 365              gabinet  229
tel. 22  55 69 366              gabinet  231
tel. 22  55 69 367              gabinet  231
tel. 22  55 69 368              gabinet 237

Nasi lekarze stomatolodzy:

Kierownik Poradni Ogólnostomatologicznej – lekarz stomatolog Hanna Wąsowicz-Cićkiewicz, specjalista stomatologii zachowawczej

  • Lekarz stomatolog – Joanna Gąbka, specjalista stomatologii zachowawczej
  • Lekarz stomatolog – Beata Grońska-Duda, specjalista stomatologii ogólnej
  • Lekarz stomatolog – Justyna Kwitkiewicz, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją
  • Lekarz stomatolog – Danuta Lesak, specjalista stomatologii zachowawczej
  • Lekarz stomatolog – Monika Romanowska, specjalista stomatologii zachowawczej
  • Lekarz stomatolog – Marta Żurawińska, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją
  • Lekarz stomatolog – Natalia Kokosińska, specjalista stomatologi zachowawczej z endodoncją
  • Lekarz stomatolog – Katarzyna Cieloch , specjalista stomatologi zachowawczej z endodoncją

 


Stomatologia ogólna w Mazowieckim Centrum Stomatologii

Do stomatologii zachowawczej zalicza się profilaktykę przeciwpróchniczą, jak i leczenie ubytków, które już powstały.

Działania profilaktyczne pozwalają uchronić zęby przed szkodliwym działaniem bakterii i ustrzec przed bardziej skomplikowanym leczeniem, a nawet ekstrakcją, czyli całkowitym usunięciem zęba.   Zaliczamy do nich:

  • Badania kontrolne jamy ustnej i zębów
  • Leczenie nadwrażliwości zęba
  • Piaskowanie
  • Skaling
  • Lakierowanie
  • Lapisowanie
  • Fluoryzację

Stomatologia ogólna obejmuje także zabiegi mające na celu zlikwidowanie powstałych ubytków zębowych, zaliczamy do nich:

  • Leczenie próchnicy zębów
  • Wypełnienie ubytków
  • Odbudowę korony zębowej
  • Leczenie endodontyczne (tzw. kanałowe)

Rodzaje wypełnień w zębach stałych i mlecznych

W naszej klinice stosujemy wypełnienia kompozytowe lub glassjonomerowe.

Wypełnienie kompozytowe jest mieszanką szklanego lub kwarcowego wypełniacza i materiałów żywicznych. To najczęściej stosowany rodzaj wypełnień, który skutecznie wyparł nieestetyczne wypełnienia amalgamatowe. Główną zaletą kompozytu jest szeroka gama kolorystyczna, dzięki czemu wypełnienie możemy dobrać pod kolor zęba pacjenta.

Wypełnienie glassjonomerowe ma w składzie szkło fluoro-glino-krzemowe oraz kwasy organiczne. Zaletami tego rodzaju wypełnienia jest przede wszystkim działanie przeciwpróchnicze, które zapewniają jony fluorowe oraz bardzo dobra plastyczność i szczelne przyleganie do powierzchni zęba. Wypełnienie glassjonomerowe stosuje się do wypełnień tymczasowych i długoterminowych, jako preparat bazowy do zabezpieczenia miazgi zębowej lub do uszczelniania bruzd i szczelin międzyguzkowych.

Leczenie kanałowe Warszawa

W przypadku zbyt głębokich ubytków próchnicowych, martwicy miazgi, zgorzeli miazgi czy urazu mechanicznego zęba, czasem wymagane jest zastosowanie leczenia endodontycznego, zwanego potocznie kanałowym. Dzięki zastosowaniu współczesnych technologii możliwe jest przeprowadzenie całego zabiegu podczas jednej wizyty. Po podaniu znieczulenia stomatolog otwiera komorę zęba i usuwa miazgę z kanałów korzeniowych za pomocą miniaturowych pilników. Następnie kanały zostają odkażone, poszerzone i wypełnione specjalną substancją, która z biegiem czasu ulega stwardnieniu. Na końcu wypełnia się komorę.

Leczenie endodontyczne wciąż kojarzone jest z długotrwałym i bardzo bolesnym procesem – wszystko ze względu na dawne metody leczenia opierające się na tzw. zatruwaniu miazgi. Dziś dzięki stosowaniu nowoczesnych metod znieczulania, leczenie kanałowe jest bezbolesne, jednak w Mazowieckim Centrum Stomatologii istnieje możliwość przeprowadzenia tego zabiegu w znieczuleniu ogólnym lub sedacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy pacjent może skorzystać z leczenia bez narażania się na dodatkowy stres, a lekarz stomatolog jest w stanie bez zakłóceń wykonać swoją pracę – nawet u pacjentów cierpiących na dentofobię.

Dostępność